Hakkımda | Dr. Hakan Özkul

Hakkımda

Dr. Hakan Özkul Kimdir?

Dr. Hakan Özkul 1967 de Ankara'da doğdu. İzmit Lisesi'nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini (İngilizce) kazandı. Önlisans eğitimini Hacettepe Tıp Fakültesinde tamamladı sonra, lisans eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Şuan Dr. Hakan Özkul, Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Eğitim Hayatı,Tıbbi Aromatik Bitkiler konusunda eğitim aldı. 2012 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümünden de mezun oldu. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan İş Yeri Hekimliği sertifikası aldı.

Çalışma Hayatı,Tıp Fakültesinden mezuniyetinden sonra çeşitli Devlet ve Özel sağlık kurumlarında doktor olarak çalıştı. Üniversite yıllarından itibaren Tıbbi ve Aromatik bitkiler konusunda çalışmalar yaptı. Bu maksatla Yurt içi ve yurt dışı birçok araştırma, konferans ve seminerlerde bulundu. "Türkiye'de Bitkisel Tedavinin Doğru ve Yaygın Kullanımının Geliştirilmesi" amacıyla muhtelif TV programlarına katılarak, bilgi ve tecrübesini paylaşmaktadır. Sağlıklı yaşam konusunda TV'lerde yapılan programlara da katılan Dr. Özkul, TGRT Euro Kanalında yapılan "Doktorlar Konuşuyor" programına uzman konuk olarak katılmaktadır. Haftalık olarak yayınlanan Meltem TV'de "Sağlık ve Yaşam", Mesaj TV'de "Sağlıklı Günler" ve Sıhhat TV'de "Önce Sağlık" programlarına düzenli olarak katılmaktadır.

Bitkisel Çalışmaları,"Türkiye'deki Endemik Tıbbi Bitkiler", "Tıbbi Bitkilerin Türkiye'de Tedavide Doğru ve Yaygın Kullanımının Geliştirilmesi", "Bitkisel Tıp Tarihi", Tıbb-ı Nebevi ve "Tıbbi Bitkilerin Türkiye'de Üretimi" konularında çalışmalarına devam etmektedir. Bu konularda uzmanların bir araya geleceği ve sahasında öncül çalışmalar yapması planlanan Dernekleşme faaliyeti içindedir
Yurt içi ve yurt dışında konusunda uzman kişi ve kuruluşlarla Fitoterapi konusunda ortak çalışmalar yürüten Dr. Özkul, halen Kibarlı ve Cemre Bitkisel Ürünlerini geliştiren Akademik Kurul Üyesidir.